تبلیغات
.:: باشگاه تـکواندو بـبر سفید شهرستان کاشمر ::. - تاثیر پیروزی ها و شکست ها در مبارزان هنرهای رزمی
گشت و گذاری در انجمن های مختلف اینترنتی اعم از وب سایتهای داخلی و خارجی باعث شد که من متوجه شوم افراد زیادی تمایل به پیشگویی سرانجام کار مبارزان و یا کاهش توانایی او پس از شکست در مبارزه را دارند . واقعیت امر این است که هیچ کس در هنرهای رزمی تا به حال سابقه کاری کاملی از خود به جای نگذاشته است . 
هر کسی از ردیف -ج مبارزان تا ابر ستاره های بزرگ و مبارزان مشهور مثل : وین پار ، استن لانگینیدیس ، سام گرکو ومایک زامبیدیس با شکستهایی در کارنامه ورزشی خود مواجه شده اند . 
در زمان باخت و شکست هر مبارز ، طرفداران وی به جنبش و تکاپو می پرداختند و شروع به بدگویی از حریف مقابل و پیشگویی سرانجام کار مبارز برنده میکردند .
هر روز ،یک مبارز با مبارز دیگر مبارزه میکند و این طبیعت روند بازی است . همیشه ضربه مشتی وجود دارد که مبارزی که تجربه و برد کمتری در این زمینه دارد مغلوب آن میگردد . این موضوع قبلاً بسیار اتفاق می افتاد . برخی از این شکستها که برای مبارزی مثل مارک هانت در مبارزه با جرو لوبنر اتفاق افتاد باعث انگیزه ای شد تا در مسابقه سال 2001 ردیف K-1 گراند پریکس برنده شود و مشهورترین مورد را بیافریند .
 چرا طرفداران ورزشهای رزمی اینقدر در مورد کارنامه ورزشی مبارز خود حساسند در صورتی که طرفداران ورزش تنیس حتی به مسابقات ورزشکار خود توجهی نمیکنند ؟ لیتون هویت  میگوید : ( اگر به کارنامه شغلی ورزشکار خود نگاه کنید مطمئن هستم که بر او بردها وشکستهای متعددی را خواهید دید . در حقیقت اگر کارنامه ورزشی برخی از بهترین تنیس بازهای جهان را به اصطلاحات مبارزه ای ترجمه کنید واقعاً وحشتناک خواهد بود ، همین واقعیت در مورد شناگران و اسب سواران و گلف بازان و دیگر ورزشکاران حرفه ای سایر رشته ها نیز صدق میکند . اما حال چرا اینقدر روی کارنامه این ورزشکاران به اندازه رزمی کاران تاکید نمیکنیم ؟
توجه کمتری روی کارنامه ورزشی رزمی کار نسبت به سطح رقیب و حریف وی قرار داده می شود . 
من مبارزانی را دیده ام که کارنامه ورزشی عالی و خوبی برای خود ثبت کرده اند ، کسانی که در واقعیت به مبارزه با رقبایی پرداختند که بسیار کمتر از سطح مهارتی آنها بوده اند . این ورزشکاران تنها به این دلیل با افراد ضعیف تر از خود مبارزه کرده اند تا همیشه برنده مبارزه باشند و در کارنامه خود برد ثبت کنند .
اما در این زمینه ورزشکارانی نیز بوده اند که همیشه با افراد بالاتر از خود مبارزه کرده اند و هیچ توجه ای به تعداد برد و باخت ثبت شده در کارنامه ورزشی خود نداشته اند . این افراد قابل تحسین و احترام هستند .
 افرادی مثل وین پار ، بروس مک فی ، جنک بینک سلحشورانی واقعی هستند که بارها و بارها خود را در برابر افراد برتر سنجیده اند . آنها هر یک باختهایی عادلانه در کارنامه خود به ثبت رسانده اند . آنها خودشان را محک زده اند و توانایی خود را به خودشان ثابت کرده اند . 
چیزی که بالاتر از هر مبارزه دیگری می توان آنچه را که از نظر جسمانی ، ذهنی و احساسی آموزش دیده اید انجام دهید . این در اصل نوعی محک زدن توانایی های اصلی مبارز می باشد . در حقیقت ، برد ، باخت و یا آوردن هر کسی در این وادی نوعی اعتبار است که ورزشکار باید آن را در نظر بگیرد تا فرد دیگری که وارد این حیطه شد نیز بتواند در آن موفق شود و سرخورده نگردد .


تاریخ : دوشنبه 7 بهمن 1392 | 08:15 ب.ظ | نویسنده : E.N.E & A.H.SH | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.