تبلیغات
.:: باشگاه تـکواندو بـبر سفید شهرستان کاشمر ::. - تركیب تیم ملی تكواندو برای حضور در جام‌جهانی مشخص شد

هجدهمین دوره رقابتهای جام‌جهانی، 15 و 16 آذرماه به میزبانی "كوئرتارو" مكزیك پیگیری و تیم ملی تكواندوی كشورمان با 7 تكواندوكار در این رقابتها حضور خواهد داشت.

به گزارش سایت فدراسیون تكواندو، هجدهمین دوره مسابقات جام جهانی با حضور 16 تیم برتر جهان، از 15 آذرماه به مدت 2 روز به میزبانی "كوئرتارو" مكزیك برگزار می‌شود.

روش برگزاری این مسابقات به صورت سنتی تیمی و تگ تیم است و هر تیم متشكل از 5 ورزشكار اصلی و 2 ورزشكار ذخیره در این رقابتها حضور دارد.

مسابقات مقدماتی و یك چهارم نهایی این رویداد در 3 راند انجام می‌شود كه راند اول 5 دقیقه و راند دوم و سوم به مدت 3 دقیقه برگزار می شود، مسابقات نیمه نهایی و نهایی نیز در 3 راند 5 دقیقه ای برگزار خواهد شد.

راند اول این رقابتها بر اساس مسابقات سنتی تیمی برگزار می شود؛ به طوریكه ورزشكارانِ هر تیم، با حریفان هم وزن خود مبارزه می كنند اما راند دوم و سوم این رقابتها بر اساس مدل تگ تیم انجام می‌شود و با صلاحدید مربی، تكواندوكاران بدون در نظر گرفتن ترتیب وزن به رقابت خواهند پرداخت كه تعداد جایگزینی‌ها حداكثر 5 بار در راند 3 دقیقه ای و 12 بار در راند 5 دقیقه ای خواهد بود. در نهایت نیز تیمی كه در مجموع راند یك، 2 و 3 بیشترین امتیاز را كسب كرده باشد، بعنوان تیم برنده معرفی می‌شود.

در مسابقات جام‌جهانی این دوره از رقابتها 16 تیم كره جنوبی، ایران، مكزیك، روسیه، چین، چین تایپه، آلمان، كوبا، اسپانیا، آذربایجان، مصر، فرانسه، تونس، تركیه، گابن و تایلند رقابت می‌كنند. كه در مرحله گروهی، این 16 تیم به 4 گروه 4 تیمی تقسیم می‌شوند كه 2 تیم برتر هرگروه راهی مرحله یك چهارم می‌شوند.

در پایان این رقابت‌ها تكواندوكاران تیم نخست 20 امتیاز، تیم دوم 12 امتیاز و تیم سوم 7.20 امتیاز در راستای كسب سهمیه المپیك 2016 به اندوخته‌های رنكینگ خود اضافه خواهند كرد.

همچنین با اعلام كمیته مسابقات، مجموع وزن 7 تكواندوكار یك تیم برای شركت در این رقابتها نباید بیشتر از 509 كیلوگرم باشد.

تیم ملی تكواندوی كشورمان كه با دعوت فدراسیون جهانی به عنوان دومین تیم‌ برتر جهان به این رقابتها دعوت شده است با 7 تكواندوكار در این رویداد شركت خواهد كرد، ابوالفضل یعقوبی، محمد باقری‌معتمد، فرزاد عبداللهی، مسعود حجی‌زواره و علیرضا نصرآزادانی 5 تكواندوكاری هستند كه با اعلام بیژن مقانلو، سرمربی تیم ملی تكواندو در این رقابتها حضور خواهند داشت.

مقانلو در خصوص 2 تكواندوكار دیگر تیم ملی در این رویداد گفت: «از بین عاشورزاده، اسبقی، خدابخشی و مردانی 2 نفر به تركیب تیم جام‌جهانی اضافه می‌شوند. اولویت برای ما حضور موفق این بازیكنان در مسابقات فینال گرندپریكس است اما سعی می‌كنیم از 2 تكواندوكاری استفاده كنیم كه رنكینگ كمتری دارند و با توجه به این موضوع فرزان عاشورزاده و سجاد مردانی را برای جام‌جهانی خواهیم داشت.»

گفتنی است؛‌ تیم ملی تكواندوی ایران در هفدهمین دوره مسابقات جام‌جهانی حضور نداشت اما در شانزدهمین دوره این رقابتها موفق به كسب سكوی نایب قهرمانی شد.


تاریخ : سه شنبه 27 آبان 1393 | 02:23 ب.ظ | نویسنده : E.N.E & A.H.SH | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.