تبلیغات
.:: باشگاه تـکواندو بـبر سفید شهرستان کاشمر ::. - ((فواید ورزش تکواندو))

فواید ورزش تکواندو

تکواندو-فواید-دیابت-یبوست-روغن زیتون-گروه خون- فواید ورزش تکواندو
 
تکواندو (Taekwondo) که در دسته هنرهای رزمی جای دارد، حدود 20 قرن پیش خاستگاه اولیه آن در کشور کره بوده و بالغ بر سالها است که جزو یکی از محبوبترین ورزشهای رزمی جهان است. 

مهمترین و برجسته ترین خصوصیت ورزش تکواندو این است که یک پیکار و مبارزه آزاد است و مانند برخی از ورزشهای رزمی، ورزشکار با انواع محافظها به مبارزه نمی پردازند و دستها و پاها کاملا" آزاد هستند.


معنی لغوی تکواندو :

تکواندو در لغت به معنای "راهی برای ضربه و مشت زدن" است که شامل ضربات زاویه دار مشت می باشد که ضمن نمایش قدرت، ظرافت و زیبایی را نیز نشان میدهد. 


ورزشی مفید برای ذهن :

مهمترین حقیقتی که درباره تکواندو میتوان گفت این است که ورزش بسیار مفیدی برای ذهن نیز به شمار میرود. تمرینات تکواندو به ورزشکار اعتماد به نفس می دهد و همین مساله باعث می شود تا در مواجهه با رقیب بتواند بر او غلبه کند، ضمن اینکه با تعمیم دادن آن به کل زندگی فرد قدرت وی در مقابله با مشکلات هم بالا می رود.

به علاوه این توانایی ذهنی به انسان در بهبود روابط اجتماعی اش نیز کمک شایانی می کند. تکواندو در مجموع باعث بالا رفتن آمادگی جسمی، روحی و حسی میشود. امروزه این ورزش یکی از شناخته شده ترین ورزش رزمی مردم آسیای شرقی و به ویژه کره به شمار می رود.

با وجود تمامی فواید گفته شده، استفاده از تکواندو برای کودکان و بانوان ( در تمامی رده های سنی) می تواند صدمات جبران ناپذیری را به بار آورد.

بانوان به دلیل ظرافت استخوان بندی و آسیب پذیری زیاد در دربرابر ضربات مستعد صدمات بسیاری هستند تا جایی که بسیاری از بانوان در مسابقات رسمی دچار ضایعات نخاعی، شکستگی ساق پا و حتی در پاره ای موارد وارد کما شده اند.
از این رو سازمان های پزشکی ورزشی بین المللی(ISMO) در تلاش برای لغو مسابقات تکواندو بانوان در المپیک هستند تا خطرات بسیاری که متوجه بانوان است را به گوش همگان برسانند.

متاسفانه در ایران عزیز هنوز این اطلاع رسانی صورت نپذیرفته است و سالانه بانوانی که در این تمرینات و مسابقات دچار مسدومیت شده اند رو به افزایش است.


تاریخ : چهارشنبه 24 دی 1393 | 08:57 ب.ظ | نویسنده : E.N.E & A.H.SH | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.